O nas

Firma PHU Marco od 1989 roku zajmująca się sprzedażą obuwia, odzieży, walizek i innego asortymentu od kilku lat, z sukcesem, zajmuje się też innym rodzajem działalności- jest to wędkarstwo morskie. Hobby , które od wielu lat fascynuje mnie, pochłania bezgranicznie, a którym chciałbym się dzielić.

Wędkarstwo morskie to nie tylko samo łowienie ryb i krabów. To również możliwość odprężenia się po pracy. To oddychanie powietrzem, które zawiera bardzo dużo leczniczej soli, to przepiękna woda, to zatrzymany czas. .

Surowa i niezniszczona, piękna przyroda uczy nas ciągle pokory. Żyję nadzieją, że tę pokorę zachowają wszyscy prawdziwi TURYŚCI i ten szacunek dla przyrody pozwoli następnym pokoleniom odkrywać ten przeuroczy kawałek świata.

Obecnie naszą główną bazę pobytową stanowi Steinsjo Kvenvaer na Hitrze. Hitra leży na zachodnim wybrzeżu Norwegii jakieś 600 km na północny-zachód od Oslo i 120 km na zachód od Trondheim. Jest siódmą, co do wielkości wyspą Norwegii (565 km2). Łowiska wokół wyspy uważane są za jedne z najlepszych i najbogatszych w Norwegii.

Na wyspę wjeżdża się 6km tunelem biegnącym 300m pod morzem. W okresie letnim cały czas towarzyszą nam białe noce.

W Kvenvaer do dyspozycji są duże aluminiowe łodzie o mocy silnika 100PS, wyposażone w nowoczesne kartenplotery i echosondy.
Domki są 6-8 osobowe, średnio 80-150m2, bardzo dobrze wyposażone. W pobliżu bazy noclegowej jest restauracja, stacja paliw i sklep wielobranżowy, w którym można kupić wszystko z pamiątkami włącznie.

Comments are closed.